O nás

Niečo málo o tom, kto stojí za projektom.

približne 1 a pol minúty čítania

Kto sme?

Sme piati mladí ľudia, ktorí sa zaujímajú o dianie okolo nás. Jedna občianska aktivistka, jeden marketingový špecialista a traja programátori. Úplne obyčajní ľudia, ako aj vy. Nikto nás neplatí, nikomu nie sme zaviazaní. Všetci máme svoje vlastné životy a chodíme do práce, nič špeciálne. Veľa cestujeme, rozprávame sa s ľuďmi a vadia nám úplne normálne veci: šírenie neprávd, porušovanie ľudských práv, nenávisť, či polarizovanie spoločnosti. Radi diskutujeme, máme veľa nápadov a chuti do práce. Náš voľný čas sme sa rozhodli využiť zmysluplným (verejnoprospešným?) spôsobom.

Prečo sme sa rozhodli založiť Vivat Vero?

Chceli sme to mať oficiálne. Mať na papieri, že spolupracujeme a ideme za konkrétnym cieľom. Vlastne nie až tak konkrétnym, cieľ nie je jednoduché si definovať. Jednoducho sme sa rozhodli, že si v tom spravíme poriadok a založíme občianske združenie. Že pre našu prípadnú budúcu spoluprácu s niekým, kto má podobné ciele ako my, to môže vyzerať dôveryhodnejšie. Pozitívom je aj to, že môžeme žiadať o 2% z daní. Pretože aj keď my to robíme zadarmo, veľa vecí a prostriedkov, ktoré k tomu potrebujeme, stoja peniaze.

Aké sú naše ciele?

Máme veľa nápadov spojených s tým, čo by sa dalo v spoločnosti zlepšiť, o čom by bolo potrebné zvýšiť informovanosť, či ako niekomu uľahčiť život. Naším hlavným cieľom je vo všetkých projektoch zostať nestranný a apolitický a napriek tomu zvýšiť napríklad záujem o politiku. Nediktovať, čo je správne a čo nie a napriek tomu naučiť ľudí diskutovať aj o témach, ktoré momentálne Slovensko rozdeľujú. Keď len jeden človek sa na základe našich projektov naučí kriticky myslieť alebo sa začne zaujímať o veci verejné, povieme si, že to malo zmysel. Také sú naše ciele.

Ako nainštalovať?

Jednoduchý návod ako nainštalovať rozšírenie Antivýtrus.

Antivýtrus a naše okolie

Ako sa porozprávať o dezinformáciách s naším okolím?

O projekte

Trošku viac informácií o projekte Antivýtrus.